Bio

Adéla Jonášová se narodila 29.12.1990 v Českých Budějovicích do hudební rodiny. Ovlivněná byla od dětství nejen svou maminkou, profesionální zpěvačkou a písničkářkou Pavlínou Jíšovou, ale také svým tatínkem Rostislavem Lounkem, který se vždy věnoval hudbě jako svému koníčku.

Od čtyř let navštěvovala folklórní soubor Malý Furiant, který vedla její babička, Jiřina Štochlová. Hře na klavír a zpěvu se věnuje od šesti let, v obou oborech absolvovala dva cykly na ZUŠ Piaristické náměstí v Českých Budějovicích, kde navštěvovala i dramatický kroužek a hodiny recitace. V roce 2010 úspěšně odmaturovala na Biskupském gymnáziu J. N. Neumanna. Její další kroky vedly na Jihočeskou univerzitu, kde vystudovala bakalářský obor Psychologie a poté absolvovala dvouoborové magisterské studium v oboru Učitelství psychologie pro střední školy a Výchova ke zdraví pro 2. stupeň základních škol.

Již během studia na gymnáziu, v roce 2009, nastoupila jako spoluhráčka do kapely Pavlína Jíšová a přátelé, kde dostávala prostor hrát i své písně, které píše od 13 let. V roce 2015 vydala první EP s názvem Teď a tady, které vzniklo ve studiu Dalibora Cidlinského. Následoval první oficiální videoklip Dejvice. O rok později vyšlo CD Dobrodruh, po kterém vznikly klipy Salsa a České Budějovice. V roce 2018, po osmi letech působení v kapele Pavlíny Jíšové, se Adéla vydala na sólovou dráhu a začala vystupovat samostatně jako písničkářka.

Rok 2019 je dobou přípravy nových aranží a písní posílené o kytarový doprovod hudebníka Oldřicha Bohadlo.